Propojto s.r.o. elektroinstalace, hromosvody, kamerové systémy, zabezpečení domu, videotelefony
605 160 627

Instalace a montáž antén a satelitů

Untitled document

Televizní antény, DVB-T antény

Provádíme montáže DVB-T antén a anténních systémů včetně společných TV antén - STA. V současné době se především věnujeme úpravě systémů pro příjem pozemního digitálního vysílání (DVB-T).

Nevýhodou anténních systémů pro pozemní šíření je omezená programová nabídka a menší datový tok obrazového signálu oproti systému satelitnímu, tedy nižší kvalita obrazu. Výhodou DVB-T je naopak dnes už standardní vybavení Tv přijímače tunerem pro příjem DVB-T signálu z výroby, což nabízí finanční úsporu.  Další výhodou je možnost rozbočení anténního systému a zapojení více televizorů na jeden svod/Tv zásuvku.

Aby provoz našich systémů byl bezproblémový a dlouholetý, používáme veškeré komponenty jak aktivní, (zesilovače multipřepínače atd.), tak pasivní (kabely, rozbočovače, zásuvky atd.) od renomovaných výrobců z EU, jako jsou např. firmy SPAUN, GRUNDIG, SCHWAIGER, ALCAD apod. , které mají homologaci pro provoz svých výrobků v České republice a je na ně vydáno prohlášení o shodě, což dokladujeme písemně na žádost při předání ukončeného díla. Taktéž záruka na všechny typy námi dodaných systémů je minimálně dvouletá a to díky použití kvalitních prvků a precizní instalaci.

televizní anténytelevizní antény

 

Instalace a montáž satelitů, satelitní technika, DVB-S

Instalujeme satelity a satelitní techniku. Dodáváme satelitní komplety. Provádíme montáže satelitů, resp. satelitních kompletů, montáže jak jednoduchých satelitných rozvodů (individuální televizní (TV) a satelitní (SAT) antény pro jednoho uživatele), tak ucelené rozvody satelitní techniky do rodinných a bytových domů pro více uživatelů (tzv. STA systémy).


Hlavní výhody satelitního systému ve srovnání s terestricky (pozemně) šířeným signálem je:

  • lepší kvalita obrazu v případě satelitního systému, dostupnost HD rozlišení pro náročného diváka
  • větší programová nabídka, možnost volitelného rozšíření programové nabídky
  • ve většině případů viditelnost na některou z distribučních družic satelitního systému DVB-S

Při většině satelitních montáží realizujeme rozvody do tzv. "hvězdy " (tedy každý účastník samostatně), což přináší ve výsledném efektu výborné útlumové parametry, vyváženost satelitního rozvodu a variabilitu při doplňování o další, dnes už řekněme standardní možnosti příjmu (jako např. příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T, resp. DVB-S, apod.)

satelitysatelity

>